فروشگاه آنلاین دندان پزشکی
 
پشتیبانی:87175266-021
بسته
(0) خریدها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  شش راه طبیعی برای سفیدی دندان

  شش راه طبیعی برای سفیدی دندان

  چرا دندان زرد می شود؟ زرد شدن دندان ها دو دلیل دارد که هر دو با افزایش سن تسریع میابد. نازک شدن مینا لایه بیرونی دندان شامل مینای دندان است که رنگ سفید دندانها از همین لایه بوجود میآید و از ساختارهای عمیق تر دندان محافظت می کند. در زیر مینا لایه ای بافتی است به نام دنتین که زرد و قهوه ای است. هنگامی که لایه مینای دندان ها نازک یا خورده شود، دندان شروع به تیره شدن می کند. غذاهای اسیدی، بیماری لثه و افزایش سن می تواند مینای دندان را فرسایش دهد. بعضی از افراد هم بطور مادر زاد دارای مینای دندان نازک تری هستند . لکه ها غذاهای خاص و نوشیدنی هایی مانند قهوه می توانند از عوامل ایجاد لکه روی دندان باشند. برخی از غذاها که دندان ها را لکه دار می کنند همچنین ممکن است مینای دندان را کاهش و زردی را افزایش دهند. از عوامل دیگر لکه ها میتوان از سیگار کشیدن و تنباکو و انواع خاصی از آنتی بیوتیک ها نام برد. چگونه دندان ها را به طور طبیعی سفید کنیم؟ روش های زیر میتوانند به سفیدی دندان ها کمک کنند

  1. رژیم غذایی مناسب حذف مواد غذایی که اثرات رنگی روی دندان دارد میتواند از تغییر رنگ بیشتر دندان جلوگیری کند. غذاها و نوشیدنی هایی که حاوی تانن هستند مانند شراب و چای می توانند دندان ها را لکه دار کنند. قهوه، نوشابه و آب میوه های تیره رنگ نیز میتوانند باعث ایجاد لکه شوند.مواد غذایی اسیدی با پوشیدن مینای دندان، باعث کدر شدن سفیدی دندان میشوند. افرادی که در مورد رنگ دندان های خود نگران هستند باید از مصرف بیش از حد مرکبات، قهوه و نوشابه جلوگیری کنند، و بعد از استفاده از این مواد غذایی حتما از مسواک استفاده کنند. دندانپزشکان معمولا توصیه می کنند که قبل از مسواک زدن دندان ها 30 دقیقه از خوردن مواد غذایی پرهیز شود. اسیدها می توانند مینا را تضعیف کنند، بنابراین مسواک زدن خیلی زود می تواند باعث ایجاد آسیب شود. ترک سیگار و دخانیات می تواند لکه های با منبع نیکوتین را کاهش دهد. همچنین می تواند از سوختگی دندان ها و بیماری های لثه جلوگیری کند، که به مینای دندان آسیب نرسانند و باعث ایجاد مشکلات بهداشت دهان نشوند.

  2. روغن کاری دندان روغن کاری دندان اصطلاحی برای تمیز کردن دندان بوسیله روغن برای زدودن باقیمانده غذا، خاک و باکتری ها است . روغن کاری جایگزینی برای مسواک زدن و یا نخ دندان معمولی نیست، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که شستن دهان با روغن های خاصی ممکن است دندان ها را سفیدتر کند. انجمن دندانپزشکی آمریکایی (ADA) روغن کاری را به عنوان روشی غیر متعارف در دندانپزشکی برشمرده و می گوید: "هیچ مطالعات علمی قابل اعتمادی برای اثبات این موضوع نیست که کشیدن روغن باعث کاهش لکه ، سفید شدن دندان ها یا بهبود سلامت دهان و دندان می شود." شما میتوانید این کار را امتحان کنید، ظرف یک دقیقه بعد از مسواک زدن دهان را با روغن تمیز کرده و بعد آن را بشوئید. روغن های مناسب برای این کار: روغن نارگیل روغن آفتابگردان روغن کنجد

  3. مسواک زدن با نوشابه گازدار نوشابه های گازدار می توانند به راحتی لکه های روی سطح دندان را تمیز کند. ممکن است شما نگران باشید که نوشابه های گازدار بیش از حد قوی هستند و احتمال دارد که مینای دندان را از بین ببرند، اما تحقیقات سال 2017 نشان می دهد که این یک روش مطمئن برای پاک کردن لکه ها است. نوشابه های گازدار احتمالا به از بین بردن باکتری ها کمک میکنند ، بدین معنی که ممکن است قادر به کاهش پلاک و جلوگیری از پوسیدگی دندان باشند.

  4. استفاده از پراکسید هیدروژن پراکسید هیدروژن سفید کننده ملایمی است که می تواند در سفیدی دندان موثر باشد. برای سفید کردن شما می توانید سعی کنید با یک ترکیب از سودا و پراکسید هیدروژن برای 1 تا 2 دقیقه و دو بار در روز و در مدت یک هفته استفاده کنید. البته این یک روش دائمی نیست و فقط گاه گاهی باید انجام شوند. پراکسید هیدروژن ممکن است حساسیت دندان را افزایش دهد، بنابراین برای استفاده درازمدت مناسب نیست و یا افرادی که دندان های حساس دارند.

  5. سفید کردن با میوه پاپائین و برملائین آنزیم هایی هستند که به ترتیب در پاپایا و آناناس وجود دارند، , و احتمالا هر دو به سفید شدن دندان کمک می کنند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد، شواهد اولیه نشان می دهد راه حل هایی که حاوی این ترکیبات هستند می توانند اثرات سفید کنندگی محدودی داشته باشند. با این حال، محققان هشدار می دهند که تحقیقات بیشتری لازم است تا تعیین کند این آنزیم ها موثر هستند یا خیر.

  6. حفظ بهداشت دهان و دندان حفظ بهداشت دهان و دندان مهمترین عامل در کاهش زردی دندان است. مسواک زدن منظم و استفاده از نخ دندان مینای دندان را محافظت می کند، مانع از افتادن صمغ و لکه ها می شود. اما یک رژیم خوب بهداشت دهان و دندان شامل چه مواردی است: - روزانه دوبار دندان های خود را مسواک کنید و مطمئن شوید اطراف لثه ها و پشت دندان چیزی باقی نماند. - استفاده از خمیر دندان فلوراید. فلوراید می تواند علاوه بر توقف ایجاد پلاک وباکتری، فساد دندان را نیز معکوس کند. اگر چه بعضی از مردم با استفاده از فلوراید مخالفند، متخصصین بر این باورند که فلوراید برای دندان ایمن و سودمند است. - استفاده از نخ دندان بطور منظم و از بین بردن پلاک بین دندان ها. روش هایی که از آنها نتیجه ای نخواهید گرفت: متدهای سفید کردن طبیعی دندان، که ممکن است به دندان ها آسیب برساند: لیمو پرتقال ها سرکه سیب زغال چوب فعال جمع بندی بعضی از افراد به طور طبیعی دندان هایی سفید دارند، همانگونه که دندان ها با افزایش سن زرد می شوند، حفظ بهداشت دهان و دندان و داشتن معاینه منظم دندان می تواند به حفظ سفیدی و سلامت دندان ها کمک کند. دندان های زرد معمولا نشانه ای از یک بیماری نیستند، اما لازم است یک دندانپزشک از دست دادن مینای دندان و پوسیدگی دندان را بررسی کند. درمان های خانگی و طبیعی وجود دارند که میتوانند سفیدی دندان را به شما هدیه دهند، اما یک دندان پزشک متخصص این کار را بصورت تخصصی و با استاندارد بالا انجام خواهد داد.

   

  انصراف از نظر
  آرشیو بلاگ