0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
بلاگ
118 بلاگ
ارتباط بین آسم و سلامت دهان و دندان
ارتباط بین آسم و سلامت دهان و دندان
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
0

اخیرا در یک مطالعه ای که در مجله پریودنتولوژی منتشر شد، گفته می شود که افراد مبتلا به آسم تقریباً یک پنجم بیشتر احتمال دارد که بیماری لثه را تجربه کنند. تقریباً 235 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به آسم هستند که آنها را دچار یک بیماری التهابی می کند و سبب باریک و ملتهب شدن مجاری تنفسی می شود. بنابراین علائمی مانند مشکل تنفس ، خس خس سینه ، سرفه و سفت شدن قفسه سینه را در پی خواهد داشت. همچنین این وضعیت می تواند باعث خشکی دهان شود ، که منجر به تجمع پلاک و بیماری لثه می شود. اگر مبتلا به آسم هستید ، مهم است که اقدامات لازم را برای مراقبت از سلامت دندان خود انجام داده و از به وجود آمدن بیماری پلاک و لثه جلوگیری کنید.

جزییات
چگونه می توان اورژانس دندانپزشکی را هنگام کار در خارج از کشور مدیریت کرد
چگونه می توان اورژانس دندانپزشکی را هنگام کار در خارج از کشور مدیریت کرد
چهارشنبه, 22 اردیبهشت 1400
0

موارد اضطراری دندانپزشکی اغلب در مواقعی اتفاق می افتد که حداقل انتظار آنها را داشته باشید ، اما با توجه به اینکه 20 درصداز مردم هر ساله دچار آسیب های دهان و دندان می شوند ، بروز موارد اضطراری بسیار شایع است و آمادگی برای آن نیز هزینه دارد. همیشه برای محافظت از دندانهای خود در برابر درد و آسیب ، به ویژه هنگام مسافرت اقدامات لازم را انجام دهید ، با این حال ، در صورت بروز اورژانس دندانپزشکی ، مهم این است که بلافاصله با یک دندانپزشک اورژانس بسیار ماهر تماس بگیرید. اگر در خارج از کشور کار می کنید ، در صورت فوریت های دندانپزشکی آماده باشید و یک متخصص باتجربه را پیدا کنید که مراقبت سریع ، با کیفیت از آسیب ها ، دندان درد ، عفونت ها و آسیب به پروتزهای دندانی شما را انجام دهد .

جزییات
اتفاقاتی که در اثر افت سطح کلسیم رخ می دهد؟
اتفاقاتی که در اثر افت سطح کلسیم رخ می دهد؟
چهارشنبه, 8 اردیبهشت 1400
0

هیپوکلسمی ، به عنوان بیماری کمبود کلسیم شناخته می شود ، هنگامی که خون مقادیر کمی کلسیم داشته باشد. کمبود طولانی مدت کلسیم می تواند منجر به تغییرات دندانی ، آب مروارید ، تغییراتی در مغز و پوکی استخوان شود که باعث شکننده شدن استخوان ها می شود. کمبود کلسیم ممکن است علائم اولیه نداشته باشد. معمولاً خفیف است اما اگر درمان نشود، می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

جزییات
نحوه استفاده از تهویه و فیلتراسیون هوا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در فضای داخلی
فلوراید در دندانپزشکی: استفاده ، مقدار مصرف و خطرات احتمالی
فلوراید در دندانپزشکی: استفاده ، مقدار مصرف و خطرات احتمالی
سه شنبه, 12 اسفند 1399
0

فلوراید تراپی، رساندن فلوراید به دندان به صورت موضعی یا سیستماتیک است که به منظور محافظت از آنها در برابر پوسیدگی صورت می گیرد. شواهد گسترده اثبات کرده است که خمیر دندانهای حاوی فلوراید و فلوراسیون آب، باعث کاهش پوسیدگی دندان می شوند. فلوراید و فلوراسیون آب در دندانپزشکی به عنوان یکی از 10 اقدام مهم بهداشت عمومی قرن بیستم طبقه بندی شده است.

جزییات
اثرات محافظتی قهوه بر سلامت دهان و دندان
اثرات محافظتی قهوه بر سلامت دهان و دندان
سه شنبه, 5 اسفند 1399
0

این واقعیت که قهوه می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند ، یکی از دلایلی است که انجمن هایی مانند آکادمی دندانپزشکی Biomimetic مصرف آن را به میزان متوسط توصیه می کنند. مطالعه منتشر شده توسط انجمن شیمی آمریکا نشان داد که قهوه تهیه شده از دانه های بو داده، دارای خواص ضد باکتری است که می تواند میکروارگانیسم های ایجاد کننده حفره و پوسیدگی بر دندان، مانند (streptococcus mutans ) را از بین ببرد.

جزییات
چرا مراقبت از دندان برای کودکان بسیار مهم است؟
چرا مراقبت از دندان برای کودکان بسیار مهم است؟
سه شنبه, 21 بهمن 1399
0

لازم است تا والدین مراقب سلامت فرزندان خود و به خصوص بهداشت دندانهای آنها باشند زیرا کودکان در آن سابقه خوبی ندارند .تکه های بزرگ شکلات و آب نبات ، نوشیدنی های شیرین و ... برای سلامتی دهان و دندان آنها چندان مناسب نیستند.طبق یک مطالعه ، حدود 20٪ کودکان بین 5 تا11 سال حداقل یک دندان پوسیده درمان نشده دارند.

جزییات
بهداشت دهان و دندان را بهبود دهید
بهداشت دهان و دندان را بهبود دهید
شنبه, 18 بهمن 1399
0

ورزش فواید اثبات شده بسیاری دارد، از جمله توانایی آن در کاهش خطر بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 ، چاقی و برخی از انواع سرطان می باشد. اما تحقیقات نشان داده است که می تواند سلامت دهان و دندان را نیز تقویت کند. یک مطالعه منتشر شده در مجله دندانپزشکی نشان داد که فعالیت بدنی منظم می تواند سلامت پریودنتال را تقویت کند .به عبارت دقیق تر، افرادی که به طور منظم ورزش می کنند ، در مقایسه با افرادی که زندگی کم تحرکی دارند، 54٪ کمتر دچار پریودنتیت می شوند.

جزییات
ساختن اتاق انتظار آرام برای بیماران
ساختن اتاق انتظار آرام برای بیماران
يكشنبه, 5 بهمن 1399
0

36 درصد افراد هنگام مراجعه به دندانپزشک احساس ترس و اضطراب دارند و 12درصد افراد، وحشت شدیدی از دندانپزشکی دارند. اگر تجربه اتاق انتظار استرس زا یا ناخوشایند باشد، می تواند بر اضطراب و استرس روز ملاقات آنها بیفزاید.

جزییات
برای جلوگیری از آلودگی خطوط آب یونیت های دندانپزشکی چه باید کرد؟
برای جلوگیری از آلودگی خطوط آب یونیت های دندانپزشکی چه باید کرد؟
دوشنبه, 29 دی 1399
0

سال ها پیش ، تولید کنندگان یونیت های دندانپزشکی ، مخزن های مستقلی را برای کاهش مشکلات مربوط به تغذیه دستگاه ازمنابع آب شهری ارائه دادند. پر کردن منابع با آب تصفیه شده به حذف برخی از آلاینده ها و مواد جامد محلول که معمولاً در آب شهر وجود دارد کمک می کند ، اما سایر مواردی که باعث آلودگی سیستم آبرسانی می شود ، از بین نمی روند.

جزییات